Android En İyi 10 Fotoğraf ve Video Kurtarma Programı 2019-2020

Telefondan silinen videolar ve fotoğraflar nasıl geri getirilir diye kara kara düşünüyorsanız, bu yazımızda en iyi veri kurtarma uygulamalarını paylaşıyoruz.

Android telefonlar için kullanabileceğiniz bu programlar 2019 yılı itibariyle işini en iyi yapanlardır.

1. DiskDigger photo recovery Android

Windows bilgisayarlar için ünlü bir veri kurtarma programı olan DiskDigger şimdi artık Android telefonlarda silinen verileri kurtarıyor.

Yanlışlıkla telefondan sildiğiniz veya kaybolan fotoğrafları kolay bir şekilde geri getirebilir.

Bellekten, hafızadan veya SD karttan silinmiş olan tüm resimleri kurtarabiliyor. Hatta format atılan (biçimlendirilen) hafıza kartındaki fotoğrafları bile geri getirebiliyor.

Üstelik bu işlem için cihaza köklendirme (root) işlemi yapmaya gerek yok.

En güzel yanı ise kurtarılan dosyaları direk olarak Google Drive hesabınıza yada DropBox hesabınıza yükleyebilir veya e-posta yoluyla gönderebilir. Dilerseniz telefonun kendi hafızasına (belleğine) de kaydedebilirsiniz.

Eğer cihazınıza zaten köklendirme işlemi yaptıysanız, o zaman resimlerin yanı sıra silinmiş olan videoları da bu programla kurtarabilirsiniz.

Tarama sonunda kurtardıklarınızı ayırdıktan sonra geriye kalan gereksiz şeylerin hepsini silmek için Clean Up seçeneğine basmanız yeterlidir.

Eğer sildiğiniz fotoğrafların bir daha hiçbir şekilde kurtarılmasını istemiyorsanız, o zaman bu programın Wipe free space isimli özelliğini kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi boşuna listemizin bir numarasında yer almıyor. Mutlaka herkesin denemesini şiddetle tavsiye ettiğim bir veri kurtarma uygulamasıdır.

 


2. Dumpster Android

Telefondan sildiğiniz resimleri ve videoları kurtarmak için bulabileceğiniz en iyi uygulamalardan biri de Dumspter programıdır.

Aslında dünyada 20 milyondan fazla sayıda yüklendiği için pek çok listede en iyi veri kurtarma uygulaması olarak geçiyor. Google Play uygulama mağazasında kendi kulvarında en çok indirilen uygulama olmayı başardı.

Oldukça hızlı çalışan Dumspter kazayla sildiğiniz yada kaybettiğiniz medya dosyalarını rakiplerinden çok daha kolay bir şekilde geri getirme şansı tanıyor. Aslında sadece fotoğraf ve video değil, uygulamalar, dokümanlar ve diğer tüm dosyaları kurtarabiliyor.

Dilerseniz telefondaki dosyaların yedeğini almak için de bu programın özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Üstelik çalışırken internet bağlantısına veya telefonu köklendirme işlemine gerek duymaz.

Hatta dilerseniz kurtarıland osyaları Dumspter’in bulut sunucusuna bile yükleyebilirsiniz.

En güzel tarafı ise böylesine güçlü ve gelişmiş bir veri kurtarma programının tamamen ücretsiz olmasıdır.


3. Deleted Photo recovery Android

GreatStuffApps firması tarafından üretilen mükemmel bir fotoğraf ve video kurtarma aracıdır. Telefonun hafızasından silinen bütün fotoğrafları kolay ve hızlı yoldan geri yükleme imkanı tanır. Ayrıca harici hafıza kartlarından silinmiş olan resimleri de kurtarabiliyor. Kurtarılan fotoğrafları direk olarak Galeri uygulamasına kopyalayabiliyor.

Çok yüksek bir performans sunan Deleted photo recovery uygulamasını kullanmak için köklendirme işlemine gerek yoktur.


4. Deleted Video Recovery Workshop Android

Deleted Video Recovery Workshop programı söz konusu sadece video kurtarma olduğunda sahip olduğu teknolojisiyle dünyanın en iyisi konumunda.

Yalnızca birkaç adımda silinen videoları geri getirebilirsiniz.

Programı çalıştırınca otomatik olarak telefonda tarama yapar ve silinen tüm videoları bulur. Dilediğinizi seçip kurtarabilirsiniz.

Hem dahili hem de harici bellekteki videoları kurtarabilir. Yani telefonun hafızasından veya SD karttan silinmiş yada kaybolmuş olan tüm videoları geri getirebilir.


Yine her zamanki gibi sayfayı çok uzun tutmamak adına geriye kalan 6 Android veri kurtarma uygulamasını kısaca maddeler halinde vermek zorunda kalıyorum.

Diğer 6 Alternatif Android Fotoğraf / Video Kurtarma Uygulaması

  1. Recover Deleted all Photos, files and contacts by Background changer Android
  2. Disk Video Recovery by Andro Bahi Android
  3. DigDeep Image Recovery by GreatStuffApps Android
  4. File Recovery- Photo and video by Flying Kat Android
  5. Recover Deleted Files Photos and videos Android
  6. Photo Recovery Deleted photos & Restore images by Loosli Zilue Android

Yayımlandı

kategorisi