Başlangıç sayfası (ana sayfa) değiştirme programı 2016

Bazen durduk yerde tarayıcının ana sayfası hiç bilmediğimiz bir site adresi olarak değişir. Ne yaparsak yapalım bir türlü ana sayfamızı Google veya başka bir site yapamayız. Adeta Chrome, Firefox yada Internet Explorer ana sayfası kilitlenmiştir. İşte böyle durumlarda sorunu kesin olarak çözecek 2 program ve programsız bir yöntem sunuyorum:

1- Internet Giriş Sayfası Değiştirme 2016

Eğer web tarayıcısının ana sayfası değişmiyorsa, başka bir adrese kilitlenmişse, bu program sayesinde değiştirebilirsiniz. Programı indirip kurduktan sonra üstteki penceresi açılacak. Buradan ortadaki boş kutuya yeni ana sayfanızın ne olmasın istiyorsanız onu yazın. Burada www.google.com.tr yazılmıştır. Ardından “Geçerli olanı kullan” butonuna tıklayın. Eğer ana sayfanız boş bir sekme olsun diyorsanız, “Boş kullan” yazan butona tıklayın.

Dil: Türkçe

Boyut: 119 kb

Lisans: Ücretsiz

İndirmek için tıklayınız.

2- Anasayfa Değiştirme Programı | Home Page Remove

Bu program ana sayfayı değiştiren tarayıcı virüslerini temizler. Bilgisayara bulaşıp başlangıç sayfanızı başka bir adrese kilitleyen zararlı yazılımları bilgisayardan tek tıkla kolayca kaldırır.

Programı kurduktan sonra çalıştırınca yukarıdaki pencere açılacaktır. Buradan ana sayfanızı www.google.com.tr olarak seçin ve “Uygula” yazan butona tıklayın. Böylece anasafyanız değişecektir.

Dil: Türkçe

Boyut: 2.6 MB

Lisans: Ücretsiz

İndirmek için tıklayınız.

3-Regedit ile ana sayfayı değiştirme

20131105214441.jpg (288×280)

2016-03-22_01-36-54

Regedit ile ana sayfa nasıl değiştirilir? Videolu anlatım

Chrome, Firefox, IE Ana Sayfa  Değiştirme Ayarları Resimli Anlatım

Manuel olarak kendiniz ana sayfa ayarlamak isterseniz
Google Chrome için :
Anahtar > Ayarlar > Anasayfa

İnternet Explorer için :
Araçlar > İnternet Seçenekleri > Giriş Sayfası


Mozilla Firefox için : 
Araçlar > Seçenekler > Giriş Sayfası

Opera için :

Ayarlar > Tercihler > Anasayfa 

Yine çok kapsamlı bir çalışmanın daha sonuna geldik. Bu yazıda kilitlenen ve hiçbir şekilde değiştirilemeyen tarayıcı ana sayfasını değiştirmek için garantili çözüm önerileri sunduk. Ana sayfa virüsünü silmek ve ana sayfayı Google yada başka site yapmak için resimli ve videolu anlatımlar paylaştık. Eğer eksik yada hata görürseniz lütfen yorum yazarak bize bildirin ve düzeltme şansı tanıyın.

Yayımlandı

kategorisi