Critical Process Died Çözüm (Bilgisayar Mavi Ekran Hatası)

Process Died sorununun muhtemel nedenleri:

  1. Bozuk sürücü
  2. Sistem güncelleştirmesi sonucu uyumsuz sürücü
  3. Bozulan sistem dosyası
  4. Bozulan bellek
  5. Hatalı disk
  6. Bozuk kayıt defteri girdisi

Process Died sorununun başlıca çözüm yöntemleri:

Aşağıdaki önerilerden her biri sorunu tamamen çözebilir. Ama tüm önerileri yerine getirirseniz sorun %99 ihtimalle çözülecektir.

Windows güncelleştirmelerini yapmadıysanız yapınız

Sistemdeki sürücülerin daha güncel sürümleri çıkmışsa güncelleyin (bunun için otomatik sürücü güncelleme programı olan SlimDrivers kullanabilirsiniz – ücretsizdir)

Ekran kartının sürücüsünü mutlaka güncelleştirin (güncelse sıkıntı yok sonraki adımlara devam)

Bilgisayarı kapatın fişini çekin RAM belleği çıkartın tozunu silin tekrar takın ama yuvasına iyice oturduğundan emin olun.

Bazen bozulan RAM bellek de bu hataya yol açabilir. Test etmek gerekir. Windows + R tuşlarına aynı anda basın, açılan Çalıştır penceresine exe sfc /scannow yazıp Tamam butonuna tıklayın. Böylece tarama yaparak bozuk dosyaları bulacak. Eğer RAM bellek bozuksa, bu taramanın sonucunda gösterecek.

Sabit diskin sürücüsünü güncelleyin. Bunun için Başlat’ı açıp arama kutusuna Aygıt Yöneticisi yazıp Enter’a basın. Açılan pencerede harddisk modelinizin üzerine çift tıklayın ve açılacak penceredeki Sürücüyü Güncelleştir butonuna tıklayın. Aşağıdaki resimde bu butonu görebilirsiniz.

Kayıt defterini temizlemek gerekiyor. CCelaner programını buradan indirin ve kurun. Programı çalıştırınca kayıt defteri bölümünü açıp tarama ve temizlik yaptırın.

Sorunun %99 ihtimalle düzelmesi gerekiyor. Fakat şansız iseniz ve hala düzelmediyse, o zaman mecburen bilgisayara temiz bir format atmanız gerekiyor.


Yayımlandı

kategorisi