En İyi Hız Ölçme Uygulamaları Android iPhone

Hız ölçer türü programlar eskiden beri var ve sabah koşusu yapanların yada bir araçla  gidenlerin hızını gösteriyor.

Fakat artık mobil teknolojiler geliştiği için sizin dışınızda sizden bağımsız olarak giden araçların, eşyaların, kişilerin veya cisimlerin hızını ölçebiliyorsunuz.

Hareket halindeki şeylerin hızını ölçmek için kullanabileceğiniz en kaliteli mobil programları bu yazıda paylaşıyoruz…

1. Speed Gun app Android

Smart Tools co. firmasının geliştirdiği Speed Gun app sayesinde kamera yardımıyla hareket eden objelerin hızını ölçebilirsiniz.

Hızı ölçmek için ekrana parmağınızla dokunmanız gerekiyor. Hareket eden şeye parmağınızla dokunun bir ekran boyunca parmağınızı hareket eden şeyin üzerinde onunla birlikte sürükleyin. Aşağıdaki videoda nasıl yapıldığı çok kısaca gösterilmiştir.

Böylece yürüyen insanların veya yoldan geçen arabaların hızını kolayca bulabilirsiniz.


2. Speed Camera Radar Android

Bu  program hızınızı ölçmek ve göstermekle kalmıyor, arabanızla giderken hız yaptığınızda radarlara yakalanmayı engelliyor. Yolunuzdaki radarları, tümsekleri, çukurları ve diğer bilmeniz gereken şeyleri size bildiriyor. Bunu da yoldan geçen daha önceki sürücülerin deneyimlerinden yola çıkarak yapıyor. Şuanda dünyanın her yerinde kullanılabiliyor.


3. Ball Speed Radar Gun Baseball Android

Computational Imaging firması tarafından geliştirilen bu program Android telefonlarda hızı ölçümünü renk tespitiyle yapıyor.

Beyzbol, teniz, kriket ve golf gibi oyunlarda topun hızını ölçmek için ideal bir uygulamadır.

Ayrıca futbol, voleybol, hokey ve basketbol gibi sporlarda kullanılabilir.

Sadece topa vuruş anını en başından itibaren videoya çekin ve topun hızını öğrenmek istediğiniz noktada videoyu durdurun. Ayrıca bu program size cismin hızını ölçmek amacıyla cismin rengini seçme imkanı sunuyor. Hemen ardından kolay ve hızlı bir şekilde hızı hesaplıyor.


4. Athla Velocity iPhone

Listemizin dördüncü sırasında iPhone telefonlarda elleri ekrana dokundurmak zorunda kalmadan yani eller serbest bir vaziyette hız ölçmeyi mümkün kılan Athla Velocity isimli program bulunuyor.

Tek yapmanız gereken iPhone cihazını kendinizden 6 metre uzağa yerleştirmek. Böylece hızı ekranda gösteriyor.

Tenis, futbol, beyzbol ve kriket gibi sporlar için mükemmel bir hız ölçer. Ayrıca kendi hızınızı ölçüp sonuçları teknik çalıştırıcınız ile paylaşabilir veya arkadaşlarınız ile karşılaştırabilirsiniz.


5. Baseball Radar Gun High heat iPhone

Bu uygulama tamamen beyzbol fanatikleri için dizayn edildi. Beyzbolda vuruş yapan oyuncunun sahadaki hızını ölçmek ve ayrıca karşılayan kişinin hızını ölçmek için kullanılmaktadır.

Kullanması çok kolay. Sadece oyuncu koşmaya başladığı anda butona basın ve oyuncu koşmayı bitirince butonu bırakın. Böylece otomatik olarak ekranda oyuncunun hızını gösteriyor.

Aslında bunu futbol maçlarında belirli futbolcuların hızını ölçmek için bile kullanabilirsiniz.


Top 10 listemizdeki ilk 5 programı detaylıca tanıttık. Fakat tamamını bu şekilde tanıtırsak sayfa çok uzayacak ve okuyanlar sıkılacak. Dolayısıyla geriye kalan 5 programı liste olarak veriyoruz.

En Kaliteli Alternatif 5 Mobil Hız Ölçer

  1. SPEED – Gun AndroidiPhone
  2. Speed Gun by arius Android
  3. SCOUTEE Radar Gun Android
  4. Speed Gun by advance Technology Android
  5. SCOUTEE Baseball Radar Gun Android

Yayımlandı

kategorisi