En İyi Kaligrafi Uygulamaları Android iPhone

Kaligrafi hayran bırakan bir sanat dalıdır ve güzelliğe vurgu yapar. Bu sanat dalında yazılar ve alıntılar çok çekici ve güzel görünür.

Bu yazıda en iyi kaligrafi programlarını paylaşıyoruz. Bunların bazılarıyla isminizi veya yazdığınız yazıları şık bir kaligrafiye dönüştürebilir, bazılarıyla da kaligrafi sanatını öğrenebilirsiniz.

1. Calligraphy Name Android

Jim Britain firması tarafından geliştirilen Caligraphy Name şuan için en kaliteli kaligrafi uygulamalarından biridir. Yukarıdaki resimde gördükleriniz siz de kendi isminizle kolayca yapabilirsiniz.

Kendi isminizi yazıp bunu havalı kaligrafi yazı tiplerine dönüştürebilirsiniz. Bu programın içerisinde 100’den fazla kaligrafi yazı tipi çeşidi (font) bulunuyor. Üstelik arka planı ve renk geçişlerini değiştirebilirsiniz.

Ayrıca kaligrafiye dönüştürülen isminizi pek çok hazır sembolle dekore ederek güzelleştirebilirsiniz. Toplamda 50 dekoratif sembol içeriyor ve 50 farklı arka plana sahip. Arka planı ise istediğiniz renge çevirebilirsiniz. Dilerseniz font rengini veya sembollerin rengini bile kolayca değiştirebilirsiniz.

İsminizi havalı ve şekilli bir biçimde kaligrafiye dönüştürdükten sonra SD karta kaydedebilir veya sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.


2. Calligraphy Art iPhone

iPhone için piyasadaki en iyi kaligrafi öğrenme uygulamasıdır. Tıpkı gerçek (fiziksel) bir kalemle gerçek dünyada gerçek bir kağıda yazar gibi kaligrafi harflerini çizerek size öğretir. Bu şekilde açıları, kalınlığı ve renkleri öğrenebilirsiniz.

Ardından evinizde kağıt kalem alarak aynı harfleri aynı kolaylıkta sizler de çizebilirsiniz.


3. Calligraphy Handbook iPhone

Bu uygulamayı kullanarak kaligrafi pratiği yapabilir ve çirkin el yazınızı düzeltebilirsiniz.

Kaligrafi sanatını öğrenmek isteyenler için ideal bir programdır. Ayrıca bu program sayesinde farklı yazma yeteneği konusunda arkadaşlarınızla iddiaya girebilirsiniz.


4. Calligrapher Android

Mark Tushkevich tarafından geliştirilen bu program ile kaligrafik çizimler yapabilir ve çıktısını alabilirsiniz.

Programın 4 adet kalemi bulunuyor. Bu kalemlerin birinin ucu sabit kalınlıkta, diğerinin kalınlığı çizme hızına göre değişiyor, birinin hızı çizme yönüne göre değişiyor ve sonuncusu ise ucu geniş kalem.

Geniş kalemin açısı 0 ile 90 derece arasında ayarlanabilir ve ince kalemin açısı 0 ile 360 derece arasında ayarlanabilir.

Arka plan için 25 farklı doku seçeneği bulunuyor. Bunlardan bazıları tuğla duvar, kağıt, karton ve asfalt gibi şeyler.

Programdaki her enstrümanın çizgi kalınlığını, rengini ve donukluğunu değiştirebilirsiniz.

Hazırladığınız kaligrafi çalışmalarını kaydedebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz fotoğraflarınızdan birini açın ve üzerine kaligrafi sanatını icra edin. Mesela fotoğraflara kaligrafi ile imza atabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz.


5. Calligraphy name android

Tıpkı 1.sırada paylaştığım Caligraphy Name programına çok benzeyen hatta ismi bile aynı olan bu program N Soft Inc tarafından hazırlandı.

Aynı üstteki ekran görüntüsü resminde gördüğünüz gibi, isim yazarak bu ismi şahane görünen bir kaligrafi fontuna çevirebilir ve üzerine yada yanına harika semboller ekleyebilirsiniz. Ayrıca arka plana etkileyici dokular yerleştirebilirsiniz.

Programın sunduğu çok sayıda efekt, filtre, çıkartma, renk filtresi ve heyecan verici düzenleme araçları bulunuyor.

Elde ettiğiniz sonuçları tek dokunuşla sosyal medyada paylaşma imkanı veriyor.


Yine gereğinden uzun bir sayfa oldu arkadaşlar. Bu nedenle Top 10 listemizde geriye kalan 5 programı kısaca maddeler halinde veriyorum.

Android için alternatif en güzel kaligrafi programları

  1. Calligraphy Lettering Android
  2. Calligraphy name by VinTool Studio Android
  3. Calligraphy Lettering by Home design Solution Android
  4. Calligraphy Name By wistoddler Android
  5. Best Calligraphy arts by Kaylaniskies Android

Yayımlandı

kategorisi