En İyi Stalk Nasıl Yapılır? Instagram, WhatsApp, Twitter ve Facebook

Merhabalar, bu yazımızda sosyal medya sitelerinde en iyi stalk nasıl yapılır sorusuna cevaben sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi stalklamak karşı tarafa hissettirmeden, gizlice ve sinsizce birini takip etmek ve paylaşımlarını görüntülemektir.

Aşağıda gerek WhatsApp’ta, gerek Instagram’da, gerekse de Twitter’da stalk nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gerekir ayrıntılarıyla sunuyoruz.

İlk olarak stalklanacak kişi seçmeli ve akabinde sadece bu kişiye odaklanmalısınız.

Ardından bu kişinin ismini, telefon numarasını, e-posta adresini Google’da aratarak bilgileri toplayın. Tahmin edeceğiniz üzre, internete yüklenen bilgiler kolay kolay silinmez.

Elde ettiğiniz veriler ve sosyal medya adreslerinden sonra iş sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Yani öyle bir sahte hesap oluşturmalısınız ki, stalklayacağınız kişi bu hesabı takipçi olarak kabul etmeli veya arkadaşı olarak kabul etmelidir. Dolayısıyla bunu kişinin ilgi alanlarına göre yada yakın arkadaşları aracılığı ile başarabilirsiniz.

Bu kişiyle iletişime geçtikten sonra artık ortak noktaları çoğaltıp samimiyeti arttırarak bu kişiden çok daha fazla bilgi koparabilirsiniz.

Fakat stalklama sırasında çok dikkatli olmalısınız. Zira yapacağınız tek bir hata sizi utanmaktan yerin dibine sokabilir, yani kimliğinizi yada sahte hesapla stalklama yaptığınızı ortaya çıkarabilir.

Tüm bu bilgileri paylaştıktan sonra stalklama işinin bir tür takıntı haline getirilmemesi gerektiğini söyleyelim. Çünkü bu işi çok abartırsanız, asosyal biri olup çıkabilir, kendinizi gereksiz yere üzebilir ve faydalı şekilde değerlendirebileceğiniz değerli vaktinizi boşa harcamış olursunuz.


Yayımlandı

kategorisi