best video player software windows/mac 2019

En İyi Video Oynatıcılar Windows İçin 2019-2020

Windows dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar için en iyi video oynatıcı hangisi?

Bu sorunun cevabını arıyorsanız, doğru yerdesiniz. İyi bir video izleme programı hafif olmalı, sezgisel olmalı, düz mantık olmalı, insanların video ihtiyaçlarını karşılayacak faydalı fonksiyonlara sahip olmalı ve en çok sayıda video formatını desteklemeli.

Eğer bu kriterleri göz önüne alacak, 2019’un en kaliteli video oynatıcıları şu şekilde sıralanıyor…

1-VLC Media Player


best video player software windows/mac 2019

Uzun yıllardır dünyanın en iyi video izleme programları listesinde zirvede genellikle VLC yer alıyor. Peki bu şöhretin ardında ne var?

VLC Media Player her videoyu açabilen program olarak ün yapmıştır. Aslında piyasada en çok ses formatı ve video formatını destekleyen eşsiz bir yazılımdır.

Fakat hatasız çalışması, IPTV desteği sunması, canlı akış videolarını algılayıp oynatması, altyazı desteği sunması ve format dönüştürme özellikleriyle bulunduğu yeri sonuna kadar hak ettiğini söyleyelim. Üstelik Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

2-PotPlayer


best video player software windows 2019

VLC ile yarışa girerek kendini epey geliştiren PotPlayer son zamanlarda onurlu bir yer elde etmiş durumda. Ayrıca video oynatma performansı ve hafiflik konusunda VLC’yi geçtiğini belirtelim. Aynı zamanda pek çok video ve ses formatını desteklemektedir. Minimum kaynak tüketimiyle maksimum performansı yakalamak gibi bir slogana sahipler.

3-KMPlayer


best video player software windows/mac 2019

En zorlu video ve ses dosyalarını bile açabilen KMPlayer programı listemizdeki bir diğer hoş ve esneklik sunan video oynatıcıdır.

Windows 10 için gerekli tüm codecleri içerdiğinden dolayı, Windows 10 kullanıcılarının başka bir codec aramasına hiç gerek yoktur.

Ayrıca 3D, 4K ve UHD desteği sunuyor. Böylece yüksek çözünürlüğe sahip videoları keyifle izleyebilirsiniz.

4-Media Player Classic


best video player software windows Adından da anlaşılacağı üzre klasik bir medya oynatıcıdır ve listemizde olmayı bu yönüyle hak etmektedir. Eski sürümün üzerine, sevenleri tarafından ev sinema sistemi entegre edilerek harika bir oynatıcı haline getirilmiştir.

Böylece modern haliyle ortaya çok hızlı ve çok hafif bir paket çıkmıştır. Üstelik sürekli geliştirilmeye devam etmektedir.

5-ACG Player


best video player software windows 2019Eğer Windows platformu için temiz bir medya oynatıcı arıyorsanız, ACG Player sizin için nihai karar olabilir.

Oldukça hafif bir oynatıcı olmanın yanı sıra, ses ve video efekt seçenekleri, müzik görselleştirme, altyazı fontunu değiştirme ve arka plan müziği ekleme gibi harika özellikler sunar.

Birçok medya codecleri destekleyen ACG Player harici disk, dosya ve cihazlardaki medya dosyalarını da oynatabilir.


Yayımlandı

kategorisi