Ana Sayfa Teknoloji İnternet Gmail Birinden Gelen Tüm Mesajları Silme Toplu E-Posta Silme

Gmail Birinden Gelen Tüm Mesajları Silme Toplu E-Posta Silme

271
0

Bazı durumlarda bir göndericiden mesela bir arkadaştan, iş yaptığımız bir kişiden veya bir şirketten yada web siteden çok fazla sayıda email almış olabiliriz. Bunların ileride başkaları tarafından görülmesini ve okunmasını istemeyebiliriz yada sadece gelen kutumuzu boş yere işgal edip kafa karıştırmasını istemeyebiliriz.

Böyle durumlarda gelen kutusunun tamamını boşaltmak yerine yalnızca belirli bir kişiden gelen bütün e-postaları toplu halde tek tıkla silmek çok daha akıllıca ve doğru bir karar olacaktır.

Üstelik bunu yapmak için uzman olmak da gerekmiyor, üst düzey teknik bir bilgi de gerekmiyor. Zaten Gmail basitliği ve pratikliği sayesinde bu kadar meşhur ve popüler bir e-posta servisi haline gelmeyi başardı.

Tek yapmanız gereken şey kişinin e-posta adresini sayfanın en üst kısmındaki arama kutusuna yazmak.  Böylece bu kişiden gelen tüm mesajlar liste halinde sıralanacak. Bazen o kadar çok fazla sayıda mesaj olur ki, ilk sayfaya sığmaz ve diğer sayfalara bölünür. Böyle bir durumda bütün mesajları toplu olarak seçmek için öncelikle aşağıdaki ekran görüntüsü resminde 1 numaralı kırmızı ok işaretiyle gösterilen kutuya tıklayarak işaretleyin. Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen seçeneğe tıklayın. Böylece bu kişiden gelen tüm mesajların hepsi seçilmiş olacak.

gmail bir kişiden gelem e-postaları toplu silme

Ardından  en üstteki çöp kutusu simgesine tıklayarak seçilmiş olan bu kişinin tüm emaillerini bir kerede silin. Evet gerçekten de hepsi bu kadar kolay ve basit. Aynı şekilde belirli bir etikete sahip olan tüm mesajları da toplu olarak silebilirsiniz. Yani arama kutusuna etiket kelimesini yazıp bu etikete sahip olan tüm e-postaları listelemesini sağlayın ve yukarıda gösterdiğim gibi tüm mesajları toptan seçerek çöp kutusu butonuna tıklayıp temizleyin.

Önceki İçerikBir Kişinin Email Adresi Nasıl Bulunur? E-posta Bulma Yöntemleri
Sonraki İçerikGmail Kişi Engelleme PC, Android ve iPhone İçin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz