Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim 2018 Telefona Kod Gönder

2016-07-26_13-18-15

Günümüzde her insanın pek çok sitede üyelik hesabı olduğu için haliyle çok sayıda şifreyi ve kullanıcı adını hatırlaması gerekiyor. Aslında şifre yönetme yazılımları ve mobil uygulamalar mevcut. Fakat bunları pek önemsemeyen veya başka nedenlerden dolayı bir şekilde şifresini unutan ve bu nedenle giriş yapamayanlar oluyor.

Dünyada en çok üyeliği bulunan sitelerden biri de Google’ın e-posta servisi olan Gmail sitesidir.

Aslında Gmail şifreniz, Youtube şifreniz, Adsense şifreniz, Adwords şifreniz, Google haritalar şifreniz ve diğer tüm Google hizmetleri için kullandığınız şifreniz aynıdır yani tek bir şifredir. Bu şifre aslında Google hesabınızın şifresidir. Fakat insanlar internette genellikle Gmail şifremi unuttum nasıl geri alabilirim şeklinde arattığı için ben de bu yönde başlık eklemeyi daha uygun gördüm.

Aşağıda anlatacağım yöntemle Gmail şifrenizi kurtarabilir sıfırlayabilir ve değiştirebilirsiniz.

Eğer Android, iPhone, Samsung, HTC, LG, Huawei cep telefonu ve tablerde Gmail şifresini unuttuysanız ve telefonu açamıyorsanız kilitlendiyse, o zaman bir bilgisayar bulup aşağıdaki yöntemleri uygulayarak kolay ve hızlı bir şekilde şifrenizi yenileyin.

Eğer Gmail hesabınızla ilişkilendirdiğiniz ikinci bir e-posta adresi varsa veya yine Gmail hesabınızla ilişkilendirdiğiniz ve doğruladığınız bir telefon numarası varsa, unutulan Gmail şifresini kolayca geri alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken birkaç tıklamanın ardından telefona gelen kodu ilgili yere girmekten ibarettir.

Eğer telefon numarası yoksa veya kullanım için şu an uygun değilse, o zaman ikinci e-posta adresine gelecek olan bir link sayesinde şifreyi sıfırlayabilirsiniz. Önce telefonla şifre kurtarmayı sonra da alternatif e-posta ile şifre kurtarmayı anlatıyorum.

Öncelikle alttaki linke tıklayarak unuttuğunuz şifreyi kurtarmak için gerekli formun olduğu sayfayı açın.

Gmail şifresini sıfırlamak için tıklayın

Peki Unutulan Gmail Şifresi Nasıl Geri Alınır?

Yukarıdaki linke tıklayınca açılan sayfada Şifremi bilmiyorum‘a tıklayıp Devam butonuna tıklayın.

gmail şifremi unuttum

Gmail hesabınızda son girdiğiniz şifreyi hatırlıyorsanız bu şifreyi girin. Daha önce kulanmış olduğunuz eski bir gmail şifresi olması yeterlidir. Eğer hatırlamıyorsanız Bilmiyorum yazan butona tıklayarak devam edin.

gmail şifresini geri alma

Gmail hesabınıza kendi cep telefonu numaranızı kaydetmişseniz bu numaranın son iki hanesi gözükecek ve diğer haneleri yıldızlı şekilde çıkacaktır. Bu telefon numarasının tamamını kutuya girin ve Devam et butonuna tıklayın.
gmail şifresini telefonla geri isteme

Böylece telefonunuza bir sms mesajı gelecek ve bu mesajdaki kodu ekrandaki ilgili kutuya yazarak şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni bir şifre alabilirsiniz.

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Gamil hesabına giriş yaptıktan sonra mevcut şifrenizi değiştirmek istiyorsanız aşağıda anlattığım adımları uygulayınız.

Öncelikle Gmail şifre değiştirme sayfasına gitmek için tıklayınız.

Gmail şifresi değiştirmek için tıklayın.

Karşınıza gelen sayfanın sol üst köşesinde yer alan Google’da oturum açma‘ya tıklayın.

2016-07-26_13-10-13

Açılacak olan sayfada ise “Şifre” yazan linke tıklayın. Alttaki resimde ok işaretiyle gösterdim.

2016-07-26_13-12-02

Açılan sayfada şu an ki Gmail şifrenizi girip Oturum aç‘a tıklayın.

2016-07-26_13-14-00

Açılan sayfada değiştirmek istediğiniz yeni şifreyi her iki kutuya da aynen yazın. Ardından Şifreyi Değiştirin yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadardı. Hayırlı olsun.

2016-07-26_13-15-28

 


Yayımlandı

kategorisi