Hesabım Açık Ama Şifremi Unuttum Facebook Gmail Twitter Instagram

Şifremi-Unuttum.png (293×319)

Websitelere giriş yaparken hatırlatma seçeneğini işaretlediğiniz zaman bundan sonraki girişler otomatik olarak yapılır ve böylece her defasında hesabınız için kullanıcı adı ve şifre girmek zorunda kalmazsınız. Bu harika bir özelliktir ve hayatı oldukça kolaylaştırır. Fakat her şeyin bir iyi bir de kötü yanı vardır. İnsanlar sürekli otomatik giriş yaptığı için bir süre sonra artık şifrelerini unutmaya başlıyor ve zamanla bir sorun haline geliyor.

Bu yazımda hesabı açık olduğu için giriş yapabilen ama şifresini unutanlar için birkaç çözüm önerisinde bulunacağım. Bu öneriler sayesinde şifresini unuttuğunuz Facebook , Twitter , Google , Skype ve Mail hesaplarındaki şifrenizi öğreneceksiniz.

Artık herkesin bir Google hesabı olduğu için bu sorunu çözmek nispeten kolaydır. Altta verdiğim linke tıklayark Google’ın kayıtlı şifreler sayfasına gidin ve tüm hesaplarınızda kullandığınız şifreleri görün.

https://passwords.google.com/

2016-07-23_14-37-46

Google hesabınız yoksa o zaman aşağıda farklı web tarayıcılar için verdiğim alternatif çözüm önerilerini deneyiniz.

Google Chrome için

2016-07-23_14-45-20

  1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü  tıklayın.
  2. Ayarlar‘ı seçin.
  3. Gelişmiş ayarları göster‘i tıklayın.
  4. Kayıtlı tüm kullanıcı adlarının ve şifrelerin bir listesini görmek için “Şifreler ve formlar” bölümünde Kayıtlı şifreleri yönet‘i tıklayın.
  5. Şifresini görmek istediğiniz sitenin hemen yanında bulunan “Şifre göster” seçeneğine tıklayarak şifreyi görebilirsiniz.

Veya kayıtlı şifrelerin olduğu sayfaya gitmek için alternatif olarak tarayıcının adres satırına şu adresi yazarak klavyeden Enter tuşuna basın: chrome://chrome/settings/passwords

Mozilla Firefox İçin

Kaydedilen tüm şifreleri görmek, yönetmek yada silmek için önce Seçenekler’e tıklayın oradan Gizlilik sekmesine geçin ve “Kayıtlı parolalar” yazan butona tıklayın.

Yandex tarayıcısı için

  1. Tarayıcı araç çubuğunda Yandex menüsünü  tıklayın.
  2. Ayarlar‘ı seçin.
  3. Gelişmiş ayarları göster‘i tıklayın.
  4. Kayıtlı tüm kullanıcı adlarının ve şifrelerin bir listesini görmek için “Şifreler ve formlar” bölümünde Kayıtlı şifreleri yönet‘i tıklayın.

Safari için

Kaydedilen şifreleri görmek için öncelikle altta verdiğim özelliği aktif etmiş olmalısınız.

Ayarlar/ safari/ otomatik doldur/ad ve parola

Sorununuz çözülmediyse aşağıdaki yorum kutusundan bize problemi detaylı şekilde yazarak yardım isteyebilirsiniz. Mümkün olduğunca kısa bir sürece cevap yazmaya ve yardımcı olmaya çalışacağız..


Yayımlandı

kategorisi