Ana Sayfa Teknoloji İnternet Hotmail Otomatik Cevap Tatil Yanıtı Ayarları Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Hotmail Otomatik Cevap Tatil Yanıtı Ayarları Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

1000
0

hotmail(3).jpg (466×286)

İnternetiniz yoksa, tatile çıkmışsanız ya da çok meşgulseniz, gelen hotmail mesajlarına otomatik olarak kendi seçtiğiniz bir mesajı cevap olarak gönderebilirsiniz.

E-posta hesabını sık sık kullanan ve işi için önemli olan kimseler bu özelliği çok sevecektir.

Öncelikle Windows Live Hotmail hesabınıza girin ve sağ üst taraftaki Seçenekler Ayarlar simgesine (yuvarlak dişli şeklindeki ikon) tıklayın. Açılan menüden “Seçenekler” yazana tıklayın. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

2016-07-23_14-54-46

Açılan sayfanın sol tarafında “Hesabınızı Yönetme” bölümünde Otomatik Tatil Cevabı yazan linke tıklayın. Aşağıdaki resimde gösterdim.

2016-07-23_14-59-38

Açılan sayfada ise “Bana e-posta gönderen kişilere tatil yanıtı gönder” yazan kutuyu işaretleyin. Hemen altındaki metin editörü kutusuna ise siz meşgulken veya tatildeyken size e-posta gönderenlerin okumasını istediğiniz mesajı yazın ve alt taraftaki “Kaydet” yazan butona tıklayın.

2016-07-23_15-08-49

  • Tatilden döndükten sonra bu özelliği kapatmak için yine bu sayfaya gelin ve bu defa “Tatil yanıtı gönderme” yazan kutuyu işaretleyerek Kaydet butonuna tıklayın.
  • Metin editörünün altındaki “Yalnızca kişileri yanıtla” kutusunu işaretleyerek yalnızca kişi rehberinizdekilerden gelen mesajlara otomatik cevap vermeyi sağlayabilirsiniz.
  • Eğer sizin hesabınızda Tatil cevabı özelliği görünmüyorsa yani aktif değilse, o zaman birkaç gün boyunca Hotmail’i aktif şekilde kullanın. Bu sayede bu özellik aktif olacaktır. Çünkü bu özellik Outlook.com’u bir süredir kullanan ve sistemde belirli bir güvenirlilik edinmiş kişilere aktif edilir.
Önceki İçerikHesabım Açık Ama Şifremi Unuttum Facebook Gmail Twitter Instagram
Sonraki İçerikTerra im virüsü silme kaldırma terra.im arama motoru nasıl silinir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz