Ana Sayfa Sosyal Medya İnstagram facebook ile giriş sorunu kesin çözüm 2019

İnstagram facebook ile giriş sorunu kesin çözüm 2019

100
0

Instagram platformuna iki farklı giriş yöntemi var. Birincisi normal yoldan kaydolup e-posta adresi, kullanıcı adı ve telefon numarasıyla giriş yapmak, diğeri ise Facebook üyeliğinizi kullanarak giriş yapmak. Pek çok kişinin zaten Facebook hesabı olduğundan dolayı bu ikinci seçeneği kullanmak daha kolayına geliyor.

Ama son günlerde siz takipçilerimden bana gelen mesajlara göre Instagram’a Facebook ile giriş yapılmıyor ve hata veriyor. Bu yazımda yaşadığınız bu tür sorunlar için sorunu kökünden çözecek birkaç öneri paylaşıyorum.

İnstagram facebook ile giriş sorunu

Facebook ile Instagram hesabını bağlayıp giriş yapma

İşletme hesabı oluşturmak için Facebook sayfanızı Instagram hesabınıza bağlamanız gerekiyor. Bağlayınca zaten artık Facebook hesabınız üzerinden Instagram’a giriş yapabilirsiniz.

Eğer bireysel hesap sahibiyseniz o zaman Ayarlar‘ı açıp oradan Bağlı hesaplar bölümüne girerek Facebook hesabınızı bağlayın.

Normal koşullar altında Facebook hesabını kullanıp Instagram’a giriş yaparken hiçbir sorun yaşanmıyor. Ama eğer 2 farklı cihazdan aynı Instagram hesabına giriş yapacaksanız yada cihaz değiştirecekseniz, o zaman cihazda Facebook uygulamasının da yüklü olması gerekiyor. Aksi takdirde Instagram’a Facebook ile giriş yapamazsınız.

Instagram’a Facebook’tan bağlanamıyorum

Facebook hesabıyla Instagram’a bağlanamıyorsanız, bunun en önemli potansiyel nedenlerinden biri de gerekli izinlerin verilmemiş olmasıdır.

Sorunun çözümü için Facebook sayfasını açın ve kendi hesabınızla giriş yapın. Ardından İzinli Uygulamalar’a girin ve orada Instagram’ı bulun. Buradan da izinler ayarına gelin ve önce Facebook ile bağlantıyı kesip daha sonra kullanıcı adınız ve şifrenizle Facebook ile bağlantıyı yenide deneyin.

Eğer iPhone veya iPad gibi iOS işletim sisteminin yüklü olduğu bir cihazda bu sorunu yaşıyorsanız, öncelikle Facebook ayarını tanımlamanız gerekiyor. Ardından yeniden Facebook ile bağlanmayı deneyin.

Genelinde sosyal medya siteleri, özelinde ise çoğunlukla Instagram platformunda sıklıkla karşılaşılan sorunlara çözüm önerileri sunmaya devam ediyoruz. Bu yazıda İnstagram facebook ile giriş sorunu hakkında sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Eğer verdiğimiz ipuçları sorunu çözdüyse, lütfen bu sayfayı sosyal medya hesabınızda paylaşarak bizi onurlandırın ve birazcık da olsa destek olun. Yine de sayfayı okuyan herkese teşekkürü bir borç biliriz. Kafanıza takılan yerleri yorum yazarak sorabilirsiniz. Mutlu ve sağlıklı kalın…

Önceki İçerikBiyolog Maaşları 2019 Güncel
Sonraki İçerikInstagram call checkpoint for this action hatası çözümü igdm çeviri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz