Instagram Repost Nasıl Yapılır? Fotoğraf Video Yeniden Paylaşma

Merhabalar, bu yazımızda Instagram repost nasıl yapılır henüz bilmeyenler için resimli bir anlatımla sizlere yardımcı olacağız. Üstelik hem akış ekranında hem de hikayeler bölümünde paylaşmayı göstereceğiz.

Lafı dolandırmaya hiç gerek yok. Bu iş için Repost for Instagram uygulamasını aşağıdan tıklayıp telefona yükleyin.

Repost for Instagram Yükle (Android için)

Repost for Instagram Yükle (iOS için – iPhone)

Burada ben Android’li telefonlarda repost işlemini anlatacağım ama iPhone için de neredeyse birebir benzer şekilde aynı işlemi yapabilirsiniz.

Bu uygulamayı Android’li cihaza yükledikten sonra çalıştırın ve uygulamaya Instagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.

Sonrasında kendi Instagram uygulamanızı açın ve yeniden paylaşmak istenilen videoyu yada fotoğrafı bulun. Ben örnek olsun diye icebue hesabındaki bir paylaşımı kullanacağım. Paylaşımın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine basın ve açılan menüden Şurada paylaş seçeneğine basın. Alttaki resimde 1 ve 2 numaralı oklar ile bu işlem gösterilmiştir.

Karşınıza aşağıdaki menü çıkacak. Bu menüde 3 numaralı ok ile gösterilen Repost for Instagram uygulamasını seçin (yani az önce yüklediğimiz uygulama).

Şimdi ise yüklemiş olduğunuz Repost for Instagram adlı uygulamayı açın. Burada az önce Instagram menüsünden gönderdiğimiz paylaşım ana ekranda karşımıza otomatik olarak çıkacak. 4 numaralı ok ile gösterilen bu paylaşımın üzerine basın.

Böylece bu paylaşımın detaylarını göreceğiniz ekran açılacak. Burada 5 numaralı ok ile gösterilen REPOST butonuna basın.

Karşınızaz aşağıdaki pencere çıkacak. 6 numaralı OK butonuna basın.

Alttaki resimde gördüğünüz ekran çıkacak. Burada 7 numaralı ok ile gösterilen Akış seçeneğine basın. Eğer Instagram akış ekranında değil de, hikayeler bölümünde paylaşmak istiyorsanız, o zaman sağ taraftaki Hikayeler seçeneğine basın.

Alttaki resimde gördüğünüz kırpma ve boyutunu ayarlama ekranı gelecek. Burada 8 numaralı ok ile gösterilen ok işaretlerine basarak fotoğrafın ölçeğini büyütebilir yada küçültebilirsiniz.

Sonrasında 9 numaralı okla gösterilen ileri yönlü ok simgesine basın. Bu defa karşınıza çeşitli filtreler bulunan seçenekler çıkacak. Bu filtrelerden birini 10 numaralı ok ile gösterilen alandan seçebilirsiniz. Sonrasında 11 numaralı ok ile gösterilen İleri butonuna basın.

Ve nihayet son aşamaya geldik. Aşağıdaki resimde gördüğünüz seçenekleri isteğe göre kullanabilirsiniz. Mesela kişileri etiketleyebilir, konum ekleyebilir, Instagram’ın yanı sıra Facebook ve Twitter’da aynı anda paylaşmayı seçebilirsiniz.

Seçimleri yaptıktan sonra veya hiç yapmadan direk olarak 12 numaralı Paylaş butonuna basın.

Böylece repost işlemi gerçekleşmiştir. Hayırlı olsun.


Yayımlandı

kategorisi