Instagram Şifremi Unuttum Telefon SMS E-Posta İle Kurtarma Sıfırlama

Merhabalar, bu yazımızda Instagram şifremi unuttum Telefon SMS E-Posta İle Kurtarma Sıfırlama konusunda yardımcı olacağız. Eğer unutulan instagram şifresini bulmayı, öğrenmeyi ve şifreyi sıfırlamayı bilmiyorsanız, bunu nasıl yapacağınızı üzerinde numaralandırılmış okların bulunduğu resimlerle kısaca göstereceğiz.

Önce telefonda uygulama üzerinden unutulan instagram şifresini kurtarmayı anlatıyorum, sonrasında bilgisayarda web tarayıcısı üzerinden instagram şifresini kurtarmayı anlatıyorum.

Telefonda Instagram Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?


Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve giriş ekranının alt tarafında aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Giriş yapmak için yardım al seçeneğine dokunun.

Sonrasında aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Burada 2 numaralı ok ile gösterilen alana ister Instagram kullanıcı adınızı, ister telefon numaranızı, ister e-posta adresinizi yazabilirsiniz. En kolayı, en hızlısı ve pratik olanı telefon olduğu için ben burada telefon numaramı yazarak 3 numaralı ok ile gösterilen İleri butonuna basıp devam ediyorum.

Böylece yukarıdaki ekran açılacak. Burada telefonla şifremizi sıfırlamak yani yenilemek istediğimiz için 4 numaralı ok ile gösterilen SMS Gönder seçeneğine dokunun.

Karşınıza alttaki resimde gördüğünüz bildirim mesajı çıkacak. 5 numaralı ok ile gösterilen Tamam butonuna basıp kapatın.

Birazdan size Instagram tarafından otomatik bir SMS mesajı gönderilecek ve aşağıdaki resimde olduğu gibi görünecek.

Burada 6 numaralı ok ile gösterilen şifre yenileme linkine dokunun (tıklayın).

Böylece aşağıdaki resimde gördüğünüz şifre yenileme ekranı açılacak.

Burada 7 numaralı ok ile gösterilen her iki alana da yeni bir şifre seçip aynısın girin. Zaten her iki alana tamamen aynı şifreyi girmezseniz hata verir.

Şifreyi girdikten sonra 8 numaralı ok ile gösterilen onay simgesine (tik işareti) basın.

Hepsi bu kadar arkadaşlar geçmiş olsun.

Bilgisayarda Instagram Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?


Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak instagram şifre yenileme (sıfırlama) sayfasını açın.

https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr

Aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa açılacak. Burada 1 numaralı ok işaretiyle gösterilen alana instagram’daki kullanıcı adınızı, telefon numaranızı yada, instagram’a kaydolurken kullandığınız e-posta adresini yazabilirsiniz. Yani bu üçünden birini girin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Giriş Bağlantısı Gönder butonuna tıklayın.

Böylece yukarıda gösterdiğimiz gibi cep telefonunuza bir SMS mesajı gelecek ve bu mesajın içindeki linke tıklayarak şifre yenileme ekranını açacaksınız.

Açılan ekrandaki iki farklı alana yeni seçtiğiniz şifreyi aynen girin ve sağ üst köşedeki onay simgesine (tik işareti) tıklayın.

Hepsi bu kadar basit.


Yayımlandı

kategorisi