İnternet sitesi kurma programı 2017-2018

Merhaba arkadaşlar bugünkü yazımda sizlere basit ve kolay bir şekilde kendi sitelerinizi hazırlamak için şuan piyasadaki en iyi programları paylaşacağım. Burada sunduğum programlar website kurmak isteyip de html, css yada programlama bilmeyen yani bu işe yeni başlayanlar içindir. Yoksa tabii ki Dreamveawer gibi buradaki programlardan çok daha gelişmiş ama kullanması bir o kadar zor olan ve karmaşık bir yapıya sahip programlar da mevcut. Fakat hem aşırı pahalılar hem de bunlarla site yapmak için önce bir eğitim kursuna gidip bu programların nasıl kullanılacağını öğrenmeniz gerekiyor. Fakat burada sunduğum 4 program hem nispeten çok ucuz hem de sıradan insanların teknik bilgiye ihtiyaç duymadan kendi internet sitelerini kolayca yapmaları için özel olarak üretilmiştir. İlk 3 program ücretlidir fakat 4. sıradaki program hem ücretsiz hem de işini gayet iyi yapıyor. Ücretli olanların deneme sürümü 30 günlüktür.

1-Web Page Maker

internet-sitesi-nasil-yapilir.jpg (420×300)

Hiçbir HTML kod bilgisini öğrenmek zorunda olmadan web sayfaları oluşturmaya ve internette yayınlamaya imkan verir. Sayfadaki hem yazıları hem fotoğrafları fareyle sürükle bırak yaparak istediğiniz yere koyabilirsiniz. Program içerisinde hazır olarak gelen bir takım araç ve temaları kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde websitesi yapabilirsiniz. Fotoğraf galerisi, Java script kodları, renk paleti ve içerdiği FTP sayesinde bir saatte internet siteniz tamamdır.

Boyut: 3.66 MB

Lisans: Demo

İndirmek için tıklayınız.

2- WYSIWYG Web Builder

screenshot.jpg (647×400)

Basit website hazırlamak için ihtiyaç duyulan html kod bilgisine gerek kalmadan kendi sitenizi yapmanıza imkan tanıyor.

Yalnızca bazı klavye tuşlarına basarak ve fareyle birkaç tıklama yaparak tamamen sürükle-bırak yöntemiyle site hazırlayabileceğiniz bir programdır. İçerisinde hazır bulunan temaları şablon olarak alıp düzenlemek yoluyla üzerine hayalinizdeki siteyi kolayca inşa edebilirsiniz.

Boyut: 7.77 MB

Lisans: Demo

Dil: Türkçe

İndirmek için tıklayınız.

3- TOWeb

scr_1374670272-700x531.png (700×531)

Sadece 5 basit adımı uygulayarak ister kendi websitenizi ister firmanızın resmi internet sitesini profesyonel bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Bu program hem bir html editörünün yerini tutuyor hem de bir resim düzenleme programının imkanlarına sahip. Fotoğraf albümü, video galeri, e-ticaret sitesi ve katalog yapmak mümkün.

Lisans: Demo

Boyut: 39.3 MB

İndirmek için tıklayınız.

4- WebSite X5 Free

pad_screenshot.jpg (1000×700)

Yukarıda paylaştığım web dizayn programlarının hepsi ücretliydi. Bu defa web sitesi kurmak isteyip de para vermek istemeyenler için ücretsiz ama kullanması kolay ve kaliteli bir yazılım olsun istedim.

Bu programla  kodlama yada programcılık bilmeden basit ve pratik bir şekilde websitesi oluşturabilirsiniz. Hazırlanan sayfaya resimler ve videolar eklemek çok kolay. Sitenin son halini gerçek zamanlı olarak görebilir ve ona göre gereken düzenlemeyi yapabilirsiniz.

WebSite X5 programıyla satış siteleri, blog sayfası, resim albümü, email formu veya ürün kataloğu yapmak çok kolay. Üstelik işin teknik kısmını WebSite X5 programı kendisi otomatik olarak hallediyor. Ayrıca bu programla yaptığınız siteler cep telefonu ve tabletlerde de uyumlu gözüküyor.

Programın içinde hazır olarak gelen 1500 adet tema (şablon) var. Bunlardan birini seçiyorsunuz ve kendi sitenizi bu şablonu temel alarak üzerine bina ediyorsunuz. Ama eğer isterseniz sıfırdan kendi sitenizi de kendi temanızı da yapabilirsiniz.

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 92.56 MB

İndirmek için tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi