Ana Sayfa Mobil iPhone Sessizde Kayboldu Nasıl Bulurum? 2019 Titreşimde Sesi Kısık Yer Tespiti

iPhone Sessizde Kayboldu Nasıl Bulurum? 2019 Titreşimde Sesi Kısık Yer Tespiti

193
0

Kayıp çalıntı iPhone bulma yöntemleri nelerdir? Sessizde ve titreşime alınan iPhone’un yeri nasıl tespit edilir?

Az önce Google’da arama yaptırdığım zaman şuan için iPhone X’lerin fiyatının 7 bin lira ile 10 bin lira arasında olduğunu fark ettim. Yani hali vakti yerinde bir Tofaş Şahin marka arabanın fiyatıyla tam olarak aynı ücretten satılıyor. Dolayısıyla arabanızı nasıl koruyorsanız, telefonunuza da aynı şekilde gözünüz gibi bakmanız ve korumanız gerekir. Arabaya alarm veya kilit sistemi taktırıyorsanız, iPhone cihazınızın kaybolması gibi durumlara karşı da bazı önlemler almanız şart.

Sessizde Kaybolan iPhone Bulma Yolları

Peki iPhone sessizdeyken kaybolursa ne yapacaksınız? Sesi kısık (kapalı) olduğu için yani titreşimde olduğu için başkasının telefonundan çaldırmak hiçbir işe yaramayacak. Ama hemen enseyi karartmaya ve endişe etmeye gerek yok. Çünkü bu yazıda sessize alınan ve kaybolan bir iPhone’u kesin olarak nasıl bulacağınızı anlatıyorum.

Zaten tüm Apple cihazların sesini kıssanız bile veya titreşimde olsa bile, her şekilde yer tespiti yapma imkanına sahipsiniz. iPhone, iPad ve iPod cihazlarının hepsi için bu geçerlidir.

Sesi Kısık Olan iPhone’u Bulma

iPhone cihazlarının hepsinde var olan iPhone’umu bul özelliğinden faydalanacağız. Bunun için öncelikle icloud.com sitesi üzerinden giriş yapmanız gerekiyor.

Yani ilk olarak buraya tıklayın ve iCloud sitesine giderek hesabınıza giriş yapın. Ardından açılan sayfada sol üst köşedeki iPhone’umu Bul yazan seçeneğe tıklayın. Aşağıdaki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterilmiştir.

sessizde iphone kayboldu ne yapmalıyım

Böylece harita üzerinde 2 numaralı ok ile gösterilen yeşil renkli noktanın bulunduğu konum sizin iPhone cihazınızın olduğu yerdir. Yani haritaya bakarak telefonun evde mi, iş yerinde mi, okulda mı, otobüste mi, yoksa daha da kötüsü hiç bilmediğiniz bir yerde mi olduğunu hemen anlayabilirsiniz.

Ayrıca 3 numaralı ok ile gösterilen yerdeki seçenekleri kullanarak iPhone cihazınızı uzaktan yönetebilirsiniz.

Bu seçenekler SESİ ÇAL, KAYIP MODU ve İPHONE’U SİL şeklinde karşımıza çıkıyor.

Eğer harita üzerindeki nokta sizin çok yakınınızda ise SESİ ÇAL yazan butona tıklayın. Böylece telefonun sesi çalmaya başlıyor ve duyarak telefonu bulabilirsiniz.

Hırsızlık olursa yani telefonunuz birileri tarafından çalınırsa, o zaman KAYIP MODU seçeneğine tıklayın. Ardından telefon numaranızı girin. Böylece artık ekranda Kayıp iPhone şeklinde görünecek.

iPhone’u Sil özelliğini ise anlatmaya gerek görmüyorum. Kısaca açıklamak gerekirse, telefondaki tüm verileri silmek, sıfırlamak için kullanabilirsiniz. Böylece tüm özel dosyalarınız ve bilgileriniz de silinecek.

Bir yazının daha sonuna geldik. Bu sayfada kayıp çalıntı iPhone yer tespiti, unutulan kaybolan iPhone cihazını bulmak, sesi kısık sesi kapalı yani titreşimde olan iPhone cihazı nasıl bulunur gibi konularda kısa ve öz bilgiler paylaştım. Umarım sizler için faydalı olmuştur. Eğer işinize yaradıysa, lütfen sosyal medya hesabınızda paylaşarak bize destek olunuz.

Önceki İçerikToplu Tweet Silme 2019 Tüm Tweetleri Silme Linki Android iPhone Bilgisayardan
Sonraki İçerikiPhone kulaklık modunda takılı kaldı hoparlörden ses gelmiyor çözüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz