Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone Titreşim Çalışmıyor Sorunu Çözümü (Garantili)

iPhone Titreşim Çalışmıyor Sorunu Çözümü (Garantili)

21
0

Merhabalar, bu yazımızda iPhone titreşim çalışmıyor sorunu için garantili çözüm yöntemleri noktasında sizlere yardımcı olacağız. Burada sunduğumuz yöntemler en çok işe yarayan, denenmiş ve doğrulanmış çözüm yollarıdır. Eğer bu tavsiyeler de işe yaramaz ise, o zaman teknik servise göndermenin dışında hiçbir seçeneğiniz kalmadığından emin olabilirsiniz.

iPhone’un yan tarafında bulunan butonu aşağıya doğru yada yukarıya doğru oynatırsanız telefon sesli veya sessiz moda geçiyor. Eğer sessize alırsanız, bildirim geldiğinde titreşim verir. Ama eğer bu butonun kenarına tozlar kaçmışsa veya başka bir problem oluşmuşsa, titreşim çalışmayabilir. Gözden geçirin.

iPhone’da Ayarlar ekranından titreşme özelliği kapatıldıysa doğal olarak çalışmayacaktır. Dolayısıyla Ayarlar ve zil sesleri bölümünden titreşim özelliğinin açık olduğundan emin olun. Hatta titreşim türünü değiştirerek yeniden kontrol etmekte fayda var.

iPhone’da eğer rahatsız etme modunu açık hale getirdiyseniz, doğal olarak titreşim çalışmaz. Dolayısıyla rahatsız etme modunu kapatın.

Şayet yukarıdaki öneriler sorunu çözmediyse, o zaman büyük bir ihtimalle sorun yazılımsal diyebiliriz.

Dolayısıyla öncelikle telefonu kapatın ve beş dakika geçince yeniden açarak titreşimi deneyin. Eğer işe yaramazsa, cihazı sıfırlayabilir veya iOS güncellemesi yapabilirsiniz.

Önemli not: Arkadaşlar inşallah yukarıda paylaştığımız bu tavsiyelerden birisi işe yarar ve sorunu tamamen düzeltirsiniz. Fakat eğer ki bunların hiçbiri derdinize derman olmadıysa, o zaman cihazı mutlaka teknik servise göndermeli yada bir telefon tamircisine göstermelisiniz.

Önceki İçerikSnapchat Açılmıyor Çalışmıyor Çöktü Ne Yapmalıyım? Çözümü
Sonraki İçerikSpotify Şarkı İndirme Nasıl Yapılır (Programsız Çalma Listesi İndir PC İçin)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz