Ana Sayfa Teknoloji İnternet JSON Dosyası Düzenleme Sitesi (Programsız Online)

JSON Dosyası Düzenleme Sitesi (Programsız Online)

1407
0

JSON bir veri formatıdır ve Javascript uygulamaları için geliştirilmiştir. Asıl amacı ise verilerin yani kodların XML’deki gibi çok yer kaplamasını önlemektir.

Online JSON Editor sitesi online JSON düzenleyiciler arasında bulabileceğiniz en iyisidir. Bu JSON editörünün sunduğu özellikler beni gerçekten oldukça etkiledi.

İster bilgisayardaki JSON dosyasını seçip siteye yükleyebilir, ister internettki dosya URL adresini girerek yükleyebilirsiniz. Ardından düzenleme ve önizleme işlemine başlayabilirsiniz.

tutorialspoint online json editor

Yaptığınız düzenlemelerin sonuçları hemen sağ tarafındaki pencerede anlık olarak gösterilmektedir. Oysa diğer JSON düzenleyicilerde değişikliğin sonucunu görmek için bir butona tıklamanız gerekiyor.

Ayrıca sağ taraftaki önizleme panelinin sağ üst köşesinde bir arama kutusu bulunuyor. Eğer kodunuz çok uzunsa ve belirli bir değere yada metne bakmanız gerekiyorsa, bu arama kutusu çok işinize yarayacak.

JSON editörü tarafından sunulan bir diğer ilginç özellik ise tek tıkla güzelleştirme özelliğidir (one click beautifier). Bu özellik kod içindeki tüm beyaz boşlukları temizler ve sadece anlamlı kodlar size gösterilir. Bu editörü rakiplerinden bir adım öne geçiren diğer özellikleri arasında font boyutunu değiştirme, editör temasını değiştirme ile bul ve değiştir gibi faydalı şeyleri sayabiliriz.

Sözünü ettiğimiz bu online JSON düzenleme sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz