Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Klavyede Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar? Kısaca Tüm Görevleri

Klavyede Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar? Kısaca Tüm Görevleri

807
0

Bilgisayarın klavyesinde yer alan Alt Gr tuşu nedir ve neye yarıyor?

Bilgisayarda hiçbir tuş boş yere konulmaz. Her birinin önemli bir görevi vardır. En önemli tuşlardan biri de Alt Gr tuşudur.

ALT Gr Tuşunun Görevi ve Kullanıldığı Yerler

Bu tuşun ne işe yaradığını kısaca özetleyecek olursak, özel karakter yazma tuşu diyebiliriz. Mesela klavyede e-posta adresi yazarken kullandığımız @ (et) tuşu direk olarak bulunmaz. Yalnızca Alt Gr ve Q tuşlarına birlikte bastığımız zaman yazabiliriz. Aynı şekilde klavyede köşeli parantez veya dolar işareti yada eşittir işareti direk olarak bulunmamaktadır. Alt Gr tuşuyla birlikte klavyede gösterilen tuşlara basarak bu özel karakterleri yazabilirsiniz.

alt gr tuşu nedir ne işe yarar kısaca

Yani kısacası Shift tuşu, Alt tuşu ve Ctrl tuşu gibi tek başına bir işe yaramayan ama başka bir tuşla kullanıldığında işe yarayan çok pratik bir tuştur.

Klavyede Alt Gr tuşu dahil, hangi tuş ne işe yarıyor? Tam liste resimli anlatım

klavye tuşları ne işe yarar görevleri

Bu yazımda bilgisayarın klavyesindeki Alt Gr adlı tuşun görevini anlatmaya çalıştım. Kafanıza takılan soruları sormak için aşağıdaki yorum kutusunu kullanabilirsiniz. Bana gelen tüm soruları elimden geldiği kadar hızlı ve eksiksiz bir şekilde cevaplamaya çalışıyorum. Eğer bu yazımı faydalı bulduysanız, arkadaşlarınızın da yararlanması için sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı bir düşünün derim. Sonuçta paylaşmak önemsemektir. Başka bir yazımda görüşmek dileğiyle sizlere mutlu ve sağlıklı günler diliyorum. Sonuçta her şeyin başı sağlık. Esen kalın sevgili takipçilerim ve beni takibe devam edin…

Önceki İçerikHuawei P20 Ekran Değişimi Rehberi Resimli Anlatım
Sonraki İçerikCannot Locate The Cd-Rom Hatası Çözümü Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz