Ana Sayfa Bilgi Küpü İslam Kuran Öğrenme Programı Android iPhone Windows İçin Uygulamalar

Kuran Öğrenme Programı Android iPhone Windows İçin Uygulamalar

502
0

Artık internet çağında yaşıyoruz ve online eğitim dönemi çoktan başladı. Nasıl ki üniversiteler bile artık evden online eğitim ile diploma bile verebiliyorsa, o zaman Kuranı Kerim öğrenmek için de bilgisayar programları veya akıllı cep telefonu uygulamaları fazlasıyla yeterli olacaktır. Biz de bu saikle yola çıkarak sizler için hem Windows masaüstü bilgisayarlarda, hem de Android’li ve iOS’lu (iPhone) cihazlarda kuran öğrenmek isteyenler için bulabilecekleri en iyi seçenekleri sunuyoruz.

Önce bilgisayarda öğrenmek için masaüstü programları paylaşıyoruz, sayfanın hemen alt kısmında Android ve iPhone uygulamalarını paylaşıyoruz.

Kuran-ı Kerim Öğretimi – Bilgisayar İçin Kuran Öğrenme Programı

Hem sesli hem de uygulamalı biçimde dizayn edilen harika bir kuran öğretim yazılımıdır. Programın ana penceresinin arayüzü gerçekten çok basit olduğundan dolayı ve dili Türkçe olduğu için yediden yetmişe herkes rahatlıkla kullanabilir. Normalde arayüz Türkçe’dir ama dileyenler ayarlara girerek arayüzün dilini İngilizce şeklinde ayarlayabilir.

Kuran Öğrenme Programı

  • Dosya boyutu: 10 MB.
  • Dosya lisansı: Ücretsiz.
  • Uyumlu çalıştığı işletim sistemleri: Windows 10, Windows 8, Windos 7, Windows Vista ve Windows XP.

Kuran Öğrenme Programını İndirmek İçin Tıklayınız.


Kur’an Öğreniyorum – Bilgisayarda Kuran Öğrenme Programı

Bilgisayardan kolaylıkla kuran öğrenmek istiyorsanız, tek başına bu yazılım sizin için yeterlidir. Başka hiçbir şeye ihtiyacınız yoktur. Sonuçta müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve herkes kuranı okuyabilmek ister. Allah’ın emirlerini kendimiz orijinal haliyle okuyup anlamak istiyorsak, bu program üzerinden çalışarak bunu rahatlıkla başarabilirsiniz.

  • Dosya boyutu: 67 MB
  • Dosya lisansı: ücretsiz.
  • Uyumlu çalıştığı işletim sistemleri: Windows 10, Windows 8, Windos 7, Windows Vista ve Windows XP.

Kuran öğreniyorum programını indirmek için tıklayınız.


Diyanet Kuran Öğreniyorum Sitesi – Online Kuran Öğrenme Hizmeti

Hiçbir programa gerek kalmadan, tamamen programsız olarak internetten online bir şekilde Kuran okuma eğitimi almak istiyorsanız, bu işi Türkiye’de en doğru düzgün yapan Diyanet’in hazırlamış olduğu web servisi kullanmanızı tavsiye ederim.

Aşağıdaki linke tıklayarak Diyanet’in kuran okuma sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://kuran.diyanet.gov.tr/elifba/

Karşınıza aşağıdaki ana sayfa çıkacak.

Diyanet Kuran Öğreniyorum Online Sitesi

Burada sol taraftaki menüden dilediğiniz dersi seçip hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sağdaki iki seçeneğe tıklayarak ister Elif Ba ister Tecvid dersleri görmeye başlayabilirsiniz. Üstelik bu sitenin arkasında devletin resmi kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığı olduğu için öğreneceğiniz bilgilerin doğruluğundan yüzde yüz emin olabilirsiniz.

Android İçin Kuran Öğrenme Uygulamaları

İnsanlar telefonlarını yanından hiç ayırmadıkları için Android işletim sistemini yüklü olduğu bir telefona aşağıdaki iki farklı uygulamayı yükleyerek yedi yirmi dört (7/24) yani müsait olduğunuz her zaman Kuran okumayı öğrenmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

1-Kuran Öğrenme Programı- Android

Kuran Öğrenme Programı

Harf ve hareke bilgileri gösterilmiş ve yardımcı olması amacıyla sesli olarak okunmuştur. Dolayısıyla en doğru şekilde kuran okumayı sağlar.

Bu uygulama kuran okumayı kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla dizayn edilmiştir.

Bu uygulamayı Android uygulama mağazasından direk olarak telefona yüklemek için aşağıdaki linke tıklayınız:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kuran.ogrenme&hl=tr


2- Kur’an Öğreniyorum Uygulaması – Android

Yukarıda paylaştığımız bilgisayarda kuran öğrenme programının aynısıdır ama Android uygulama versiyonudur. Yani en az onun kadar kalitelidir hatta yenilenerek ve eklemeler yapılarak daha modern ve daha iyi bir hale getirilmiştir. Bu programda harfler, harekeler, tecvid kuralları ve daha pek çok bilgi yer almaktadır. Ayrıca zikirmatik özelliğinden yararlanarak zikir çekebilirsiniz.
Elif ba öğrettikten sonra alıştırmalar yaptırarak iyice kavramınızı ve kalıcı olarak ezberlemenizi de sağlıyor.
Kuran Öğrenme Uygulaması
Bu uygulamayı Android uygulama mağazasından direk olarak telefona yüklemek için aşağıdaki linke tıklayınız:

Elifba – iPhone için kuran öğrenme uygulaması

Iphone Kuran Öğrenme Uygulaması

Şehir hayatının koşuşturmacasına ve yaşam mücadelesine aldanarak maneviyatı bir kenara atmış olabilirsiniz. Ama hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. Çünkü iOS için üretilen bu uygulama sayesinde artık hiçbir bahaneniz kalmadı. Gittiğiniz her yere yanınızda götürdüğünüz telefonu çıkararak kuranı okumayı ve anlamayı öğrenebilirsiniz.

Bu programda toplam 3 farklı bölüm var. Bunlar dersler, alıştırmalar ve bilgi kartlarıdır.

Programdaki her ders ayrı olarak örneklendirildi. Her örneğe tıklayarak kelimenin veya harfin sesli okunuşunu dinleyebilirsiniz.
Alıştırmalar bölümünde seçtiğini dört harfin veya kelimenin okunuşlarını dinleyerek hangisi olduğunu tahmin etmeye çalışıyorsunuz.
Bilgi kartları bölümünde ise derslere göre seçilen kelimelerin kuranda geçen ayetler üzerinde örneklerle açıklanması bulunuyor.
Bu uygulamayı iOS (iphone) uygulama mağazasından direk olarak telefona yüklemek için aşağıdaki linke tıklayınız:
Çok faydalı olacağına inandığım bir paylaşımın daha sonuna geldik. Elimden geldiği kadar emek göstererek siz değerli müslüman kardeşlerime yardımcı olmaya çalıştım. Umarım hoşunuza gider ve daha da önemlisi işinize yarar. Eğer bu yazıyı beğendiyseniz, lütfen dostlarınızla sosyal medyada paylaşarak sitemize destek olunuz. Hoşça kalın, Allah’a emanet olun…
Önceki İçerikGalatasaray Duvar Kağıtları Mobil Telefonlar İçin 2018-2019
Sonraki İçerikMüzik İndirme Programları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz