this application has requested the runtime to terminate it in an usually way

Nvidia çözüm: this application has requested the runtime to terminate it in an usually way

Nvidia programını kurmaya çalışırken “this application has requested the runtime to terminate it in an usually way” şeklinde bir hata ile karşılaşıyorsanız ve bu sorunun neden olduğunu yada nasıl çözüldüğünü merak ediyorsanız, kesin çözümü kısaca anlatıyorum.

this application has requested the runtime to terminate it in an usually way

Bu hatanın sebebi genellikle bilgisayarda yani Windows işletim sisteminde halihazırda Nvidia sürücüsü kurulu iken, bir de üzerine güncelleme yapmayı denemektir.

Eğer sizde de sorunun kaynağı buysa, çözümü çok basit.

Öncelikle Denetim Masası‘nı açın ve Program Ekle/Kaldır bölümüne gidin.

Açılan pencerede tüm yüklü programlar liste halinde gösterilir. Bu listeden Nvidia programını bulun ve fareyi üzerine getirince görünen Kaldır butonuna tıklayarak bilgisayardan tamamen kaldırın.

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın. Bilgisayar açılınca Nvidia’nın resmi web sitesini açın ve sürücünün en son sürümünü bilgisayara indirip kurulumunu yapın.

Nvidia resmi web sitesinin sürücü indirme sayfasına gitmek için tıklayınız.

Tıkladığınız zaman karşınıza yukarıdaki gibi bir safa açılacak. Burada kullandığınız Nvidia marka ekran kartının model bilgilerini, işletim sistemini ve dilin seçerek SEARCH yazan butona tıklayın. Açılan sayfadan uygun sürücüye tıklayarak indirip güncellemeyi yapın.

Bu sayfada this application has requested the runtime to terminate it in an usually way biçiminde karşımıza çıkan hatanın nasıl düzeltileceğini basitçe açıkladım. Umarım sorununuz çözülmüştür. Eğer bu yazıyı yararlı buluyorsanız, lütfen sosyal medya hesabınızda paylaşın. Paylaşan ve paylaşmayan tüm ziyaretçilerimize teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.


Yayımlandı

kategorisi