Turkcell Numara Gizleme Ve Açma (Kaldırma) 2018-2019

Hayat uzun ve bir gün mutlaka herkesin numarasını gizlemesi gerekebilir. Aradığımız kişinin telefonunda telefon numaramızın görünmemesi (çıkmaması) için ne yapmalıyız? Örneğin Turkcell’de numara gizleme nasıl yapılır? Peki ya gizli numaranın gizliliği nasıl kaldırılır (iptal edilir)? Bu yazıda kısa ve öz bir şekilde anlatıyorum.

Turkcell hattından numara gizleyerek arama yapma

Turkcell üzerinden numarayı gizleyip birin ararsanız, o kişinin telefonunda Arayan Gizli Numara şeklinde görünmektedir. Olur da aramaya cevap vermezseniz, arama geçmişine girince burada numara yok biçiminde görünecektir.

Yalnızca Bir Kere Gizliden Aramak İçin: Turkcell Numara Gizleme

Turkcell Numara Gizleme

Numarayı bir defalığına gizlemek açısından en büyük kolaylığı sağlayan hat Turkcell’dir. Peki Turkcell’de numara nasıl gizlenir?

Çok basit! Tek yapmanız gereken telefon numarasının başına #31# koymak. Mesela: #31#05323232 şeklinde olacak.

Aynen bu şekil yazıp ararsanız telefon numaranız kesinlikle görünmez ve gizli kalır.

Bununla birlikte, aradığınız kişinin telefonunu gizli numaralara kapatma ihtimali var. Böyle durumlarda “Aradığını kişi gizli çağrılara kapalıdır. Lütfen telefon numaranızı gösterin” şeklinde bir mesaj karşınıza çıkacaktır.

Bütün Aramalarda Her Zaman Gizliden Aramak İsteyenler İçin: Turkcell Numara Gizleme 

Kalıcı olarak daima numarayı gizlemek isterseniz bunu Turkcell’in resmi web sitesi üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Bu amaçla öncelikle buraya tıklayıp Turkcell’in ana sayfasına gidin. Ardından Turkcell şifrenizi yazarak giriş yapın.

Not: Eğer daha önce Turkcell’in resmi sitesine kaydolmadıysanız ve hiç giriş yapmadıysanız yani şifrenizi bilmiyorsanız, SIFRE yazıp 2222’ye yollayarak anında otomatik bir şifre alabilirsiniz. Böylece telefon numaranızı ve bu şifreyi yazarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Turkcell’in resmi web sitesine nasıl giriş yapacağınız yukarıdaki resimde adım adım gösterilmiştir. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen HESABIM seçeneğine tıklayın.

turkcell numara nasıl gizlenir

Açılan sayfanın sol tarafında bulunan Ayarlarım seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada 3 numaralı ok ile gösterilen Çağrı Ayarlarım bölümündeki Güncelle yazan butona tıklayın.

Açılan Çağrı Ayarlarım sayfasını aşağıya doğru kaydırın ve sayfanın en alt bölümüne gelin. Diğer yazan bölümde Numaramı Gizle seçeneğine tıklayarak açık hale getirebilir ve sonrasında dilerseniz tekrar tıklayarak kapalı hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü resminde gösterilmiştir.

turkcell numarayı gizli yapma

Eğer bu sayfadaki ayarı açık hale getirirsen kimi ararsanız arayın sizin numaranız hep gizli kalacaktır. Bu ayarı kapalı hale getirerek, gizli numaradan arama işine son verebilir ve aradığınız kişinin telefonunda sizin numaranızın yeniden görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yine bu sayfada Diğer bölümünün hemen üstünde yer alan Gizli Numara Arama Engelleme seçeneğine tıklayarak Açık hale getirebilirsiniz. Böylece gizli numaradan sizi arayanlar engellenmiş olacak.

Bu yazıda Turkcell kullananlar için numaranın nasıl gizleneceğini kısaca özet geçtim. Sorusu olanlar veya yardıma ihtiyacı olanlar aşağıdaki yorum kutusundan sorularını sorarak yardım isteyebilir. Tabii ki en kısa sürede cevap vereceğim.

Eğer bu sayfada paylaştığım Turkcell numara gizleme konusunu beğendiyseniz ve faydalı bulduysanız, lütfen sosyal medya hesabınızda bir kez paylaşın ve böylece bu tarz mesaların gelmesi için sitemize destek veriniz. Şimdiden teşekkür ederiz.


Yayımlandı

kategorisi