Windows and Office genuine ISO verifier interface

Office ve Windows Orjinallik Doğrulaması Orjinal Mi Değil Mi Test Etme Programı

Windows and Office Genuine ISO Verifier basit ve ücretsiz bir yazılımdır. Bu yazılımın tek görevi sahip olduğunuz Microsoft Office yazılımının ve Windows işletim sisteminin orijinal olup olmadığını göstermektir.

Portable yani kurulumsuz bir program olduğu için USB bellekte taşıyabilir ve kuruluma gerek kalmadan çift tıklayarak direk çalıştırabilirsiniz.

Fakat bu programın düzgün çalışması ve işini yapması için internet bağlantısı şart.

Ayrıca Windows veya Office progrmaının ISO dosyasına bakarak doğrulama yapabiliyor. Yani elinizde bu programların ISO dosyası olması gerekiyor. Aslında ISO dosyası yerine bu ISO dosyasına ait olan SHA1 hash kodu da test etmek için tek başına yeterlidir.

Programın ana penceresi aşağıda verilmiştir.

Windows and Office genuine ISO verifier interface

Input file (full path) alanından ISO dosyasının bilgisayardaki adresini girin. Bunun için en sağdaki yan yana 3 nokta şeklindeki butona tıklayıp iso dosyasını seçmeniz yeterlidir.

Ardından Verify yazan tick işareti simgesi olan butona tıklayın. Böylece bu ISO dosyasının hash kodunu hesaplayacak ve orijinal olup olmadığını öğreneceksiniz.

checking haash

Eğer elinizde ISO dosyasının zaten bir HASH kodu varsa, o zaman ISO dosyasını seçmenize bile gerek yok. Sadece ana penceredeki SHA-1 yazan butona tıklayın ve açılan penceredeki Enter SHA-1 yazan alana bu hash kodunu girip sağındaki Verify yazan butona tıklayın.

Testin sonucu aşağıdaki pencerede gösterilmiştir. Eğer yeşil bir tik işareti olan simge çıkmışsa ve Result of verification alanında GENUINE yazıyorsa, orijinal demektir.

SHA1 of Windows ISO checking manually

Desteklenen işletim sistemleri: Windows XP/ Vista/ Windows 7/ Windows 8/ Windows 8.1/ Windows 8.1 With update/ Windows 10/ Windows 10 .

Windows and Office Genuine ISO Verifier İndir.


Yayımlandı

kategorisi