Ana Sayfa Programlar RAM ve İşlemci Aşırı Fazla Kullanıldığında Uyarı Veren Program

RAM ve İşlemci Aşırı Fazla Kullanıldığında Uyarı Veren Program

505
0

Eğer işlemcinin aşırı ısındığını nasıl anlarım diye merak ediyorsanız veya RAM alanının dolduğu zamanlardan nasıl haberdar olabilirim diye bir derdiniz varsa, SystemPerformanceAlert tam size göre bir yazılımdır.

İsminden de anlaşılacağı üzre sistemin performansındaki değişiklikleri size haber verir.

How to Get Notification on Phone When CPU, Ram Usage is High

Programın kullanımı çok basit. Sadece Settings sekmesine tıklayınca açılan ekrandan birkaç ayar girmeniz gerekiyor. Aslında olduğu gibi de bırakabilirsiniz.

Eğer olduğu gibi bırakırsanız işlemci kullanımı ve RAM kullanımı her 10 dakikada bir kontrol edilir ve eğer %60 oranına ulaşırsa hemen alarm ve uyarı vererek sizi bilgilendirir.

Dilerseniz kontrol etme aralığını yani kaç dakikada bir kontrol edileceğiniz Measurement time kısmından değiştirebilirsiniz. Değeri dakika olarak giriniz.

Avarage CPU over ve Avarage RAM over kısımlarından ise yüzdelik kullanım oranı girmeniz gerekiyor. Böylece girdiğiniz değerdeki kullanıma ulaştığında sizi uyaracaktır.

SystemPerformanceAlert interface

Eğer bu uyarıların cep telefonunuza mesaj olarak gelmesini isterseniz, Pushbullet hesabınızın  API Key kodunu Settings sekmesindeki ilgili yere giriniz. Aşağıdaki resimde bunu görebilirsiniz.

pushbullet API configuration

SystemPerformanceAlert İndir

  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows tümü.
  • Boyut: 1.1 MB.
Önceki İçerikEn İyi HDR Efekti Verme Sitesi Programsız
Sonraki İçerikEn İyi Resimden Renk Kodu Bulma Programı Fotoğraftaki Rengi Bulma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz