Siri Kestirmeler Nasıl Kullanılır? Uygulama Ekleme ve Silme

Merhabalar, bu yazımızda iPhone’da Siri kestirmeler nasıl kullanılır, Siri kestirmelere yeni bir uygulama nasıl eklenir veya nasıl silinir bilmek isteyenler için kısaca anlatıyoruz.

Bildiğiniz gibi iPhone’un en güzel özelliği Siri adlı yapay zekasıdır. Siri ile yapılan muhabbet çok eğlenceli. Fakat Siri’ye çeşitli kestirmeler ekleyerek telefondaki uygulamaları çok hızlı bir şekilde kolayca çalıştırabilirsiniz. Böylece işinize yarayan bir uygulama nerede diye saniyelerce aramak zorunda kalmazsınız. Ayrıca diğer sık yaptığınız işlemleri de Siri kestirmelere ekleyebilirsiniz.

Öncelikle iPhone cihazında Ayarlar‘ı açın ve Siri ve arama seçeneğine basın. Aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilmiştir.

Karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Burada size çeşitli uygulamalar önerilecek.

Mesela üstteki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen + simgesine basarak Durum Yayınla’yı Siri kestirmelere ekleyebilirsiniz. Böylece WhatsApp’ta pratik bir şekilde saniyeler içinde durumunuzu değiştirmek için Siri’yi kullanabilirsiniz.

Ayrıca 3 numaralı Tüm Kestirmeler seçeneğine tıklayarak açılan ekranda, diğer yaptığınız tüm işlemleri ve uygulamaları da Siri Kestirmelere tek dokunuşla ekleyebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi