Ana Sayfa Mobil iPhone Siri Kestirmeler Nasıl Kullanılır? Uygulama Ekleme ve Silme

Siri Kestirmeler Nasıl Kullanılır? Uygulama Ekleme ve Silme

108
0

Merhabalar, bu yazımızda iPhone’da Siri kestirmeler nasıl kullanılır, Siri kestirmelere yeni bir uygulama nasıl eklenir veya nasıl silinir bilmek isteyenler için kısaca anlatıyoruz.

Bildiğiniz gibi iPhone’un en güzel özelliği Siri adlı yapay zekasıdır. Siri ile yapılan muhabbet çok eğlenceli. Fakat Siri’ye çeşitli kestirmeler ekleyerek telefondaki uygulamaları çok hızlı bir şekilde kolayca çalıştırabilirsiniz. Böylece işinize yarayan bir uygulama nerede diye saniyelerce aramak zorunda kalmazsınız. Ayrıca diğer sık yaptığınız işlemleri de Siri kestirmelere ekleyebilirsiniz.

Öncelikle iPhone cihazında Ayarlar‘ı açın ve Siri ve arama seçeneğine basın. Aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilmiştir.

2019 09 09 22 45 43 1

Karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek. Burada size çeşitli uygulamalar önerilecek.

2019 09 09 22 47 50 1 3

Mesela üstteki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen + simgesine basarak Durum Yayınla’yı Siri kestirmelere ekleyebilirsiniz. Böylece WhatsApp’ta pratik bir şekilde saniyeler içinde durumunuzu değiştirmek için Siri’yi kullanabilirsiniz.

Ayrıca 3 numaralı Tüm Kestirmeler seçeneğine tıklayarak açılan ekranda, diğer yaptığınız tüm işlemleri ve uygulamaları da Siri Kestirmelere tek dokunuşla ekleyebilirsiniz.

Önceki İçerikNavigasyon Cihazı Mı? Google Haritalar Mı?
Sonraki İçerikWindows 10 Sınırlı Bağlantı Sorunu Çözümü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz