Türkçeden Osmanlıcaya Çeviri Programı 2016

Osmanlıca demek sadece Arapça demek değildir. Osmanlıca aslında bir ara dildir ve içerisinde Farsça, Arapça ve Türkçe kelimeler karışık bir şekilde yer almaktadır.

Osmanlıca bizim ecdadımızın dilidir ve ona sahip çıkıp yaşatmamız gerekir. Bundan dolayı üniversitelerde Osmanlıca bölümleri açılmış ve yeni mezunlar vermeye başlamıştır.

Biz de burada bir nebze yardımcı olmak için Türkçeden Osmanlıcaya yada Osmanlıcadan Türkçeye çeviri yapabileceğiniz bir programın yanı sıra Türkçe-Osmanlıca sözlük programı da paylaşıyoruz.

1-Osmanlıca Türkçe Lügat

Osmanlca_Trke_Lgat_1.jpg (409×538)

Yalnızca Osmanlıca değil aynı zamanda Arapça veya Farsça kelimelerin Türkçe karşılıklarını veren ve imla kuralları bilgisini sunan harika bir programdır. Türkçe, Arapça, Farsça ve Osmanlıca dilinde arama yapabilir ve bu kelimeleri birbirine çevirebilirsiniz. Üstelik şapkalı karakter butonları mevcuttur, otomatik sözcük tamamlama özelliği vardır ve klavye kısayollarıyla kullanılabilir.

5.3 mb boyutundaki bedava programı indirmek için tıklayınız.

2-RT Osmanlıca Çeviri

rt-osmanlica-ceviri-20551-6.jpg (525×441)

Uzun uzadıya yazılan Osmanlıca paragrafları bile çevirebilen bu harika program sayesinde kelimeleri, harfleri ve cümleleri tercüme edebileceğiniz gibi, imla kuralları analizi de yapabilirsiniz.

Bu çeviri programıyla kelime, harf, cümle ve imla analizi yapabilirsiniz. Uzun metinleri bile kısa sürede rahatlıkla çevirebilirsiniz. Türkçeden Osmanlıcaya çeviri yapan RT Osmanlıca Çeviri programı hem harekeli hem harekesiz çeviri özelliğine sahiptir. Üstelik Kuran ayetlerini analiz edebilir ve Türkçeye çevirebilirsiniz. Ayrıca sesli yapılan bir konuşmayı bile yazılı hale getirebiliyor.

Fakat bu kadar mükemmel özelliğinden dolayı bu program ücretlidir ve buradan indireceğiniz demo sürümüdür.

2.8 Mb boyutundaki programı indirmek için tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi