Ana Sayfa Programlar USB Bellek Takınca Dosyaları Otomatik Bilgisayara Kopyalama Programı

USB Bellek Takınca Dosyaları Otomatik Bilgisayara Kopyalama Programı

3890
0

USB Capture programı aslında bir Windows servisidir ve arka planda çalışmayı sürdürür. Eğer bir USB flash bellek sürücünün bilgisayara takıldığını tespit ederse, basit bir şekilde bu USB belleğin içindeki dosyaları daha önceden sizin seçtiğiniz bir klasöre otomatikman kopyalar.

Fakat USB belleğin bir süre takılı kalması gerekiyor. Yani hemen USB’yi takıp hiç beklemeden çıkartırsanız, doğal olarak dosyaları kopyalamak için gerekli zaman olmadığından dolayı işlem başarısız olur.

İndirdiğiniz ZIP dosyasının içinde 32-bit ve 64-bit klasörü bulunuyor. Siz hangi işletim sistemi tipini kullanıyorsanız, ona tıklayın. İçinde USBCaptureSvc isimli klasör göreceksiniz. Bu klasörü C sürücüsüne kopyalayın.

2018 01 27 13 55 26 1

Şimdi kopyaladığınız USBCaptureSvc klasörünü açın ve install.bat dosyasına sağ tıklayarak açılan menüden Yönetici olarak çalıştır‘a tıklayın. Böylece bir komut istemi penceresi açılacak ve bu programı bir Windows servisi olarak yükleyecek.

Artık program kullanıma hazır. Bundan sonra USB belleği bilgisayara takınca, hemen bilgisayara kopyalayacak. Kopyalanan dosyaları “C:\USBCaptureSvc\USB-COPIED”  klasöründe bulabilirsiniz.

2018 01 27 13 56 13 3

Önceki İçerikMasaüstü Kısayolları Simge Düzeni Kaydetme ve Geri Getirme (Yükleme)
Sonraki İçerikSVG Sıkıştırma Optimizasyon Programı Boyut Küçültme Ücretsiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz