Videodan Ses Ayırma Programı Full Türkçe Online Site

Sesli bir videodan sesli kesip çıkarmak için Windows masaüstü programı kullanabileceğiniz gibi, videodan sesi ayıran online website hizmetleri de mevcut.

1- Video Mp3 Extractor

2016-08-14_05-46-29

AVI, ASF, WMV formatındaki videolardan sesleri ayırıp mp3 formatında kaydeder.

Programı kurup çalıştırınca üstteki pencere açılacak. Burada 1 numarayla gösterdiğim butona tıklayarak açılan pencereden video dosyasını seçin. 2 numarayla gösterilen butona tıklayarak açılan pencereden ayıracağınız ses dosyasını kaydedeceğiniz yeri seçin. 3 numarayla gösterdiğim kaydırma çubuğunu sağa sola doğru çekerek ses kalitesini ayarlayın. 4 numaralı menüden ise bit oranı hızını seçin. Fakat 3 ve 4 nolu işlemleri yapmak zorunda değilsiniz. Öylece dokunmadan geçebilirsiniz. Son olarak 5 nolu Start butonuna tıklayarak işlemi başlatın.

Lisans: Ücretsiz

Video Mp3 Extractor İndir

2- Xilisoft Audio Converter

Xilisoft Audio Converter

Aslında bu program ses ve video formatları arasında dönüştürme işlemi yapar. Ama en sık kullanılma nedenlerinden biri de videodan sesi ayırma özelliğidir.

En üst sol köşedeki nota simgesine tıklayın ve açılan pencereden video dosyasını seçerek programa aktarın.

Sağdaki Profile bölümünden ses kalitesini (Audio Quality) seçin ve No Split yazan açılır pencereye tıklayarak açılan menüde sunulan seçeneklerden yararlanıp videodan sesi ayırabilirsiniz.

Boyut: 2.7 MB

Lisans: Demo

Xilisoft Audio Converter İndir

3-  Online Site (Türkçe Ücretsiz)

http://online-audio-converter.com/tr/

Üstteki linke tıklayınca aşağıdaki sayfa açılacak.

2016-08-14_06-13-25

Dosyaları aç butonuna tıklayarak sesini ayırmak istediğiniz videoyu bilgisayardan seçip programa aktarın.

2 numarayla gösterdiğim yerden ayrılan sesin mp3 den farklı bir şey olmasını istiyorsanız seçin. Normalde mp3 seçili haldedir ama isterseniz ogg formatını da seçebilirsiniz.

3 numarayla gösterdiğim kaydırma çubuğunu sağa sola doğru kaydırarak ses kalitesini seçin. Ama seçmek zorunda değilsiniz, normalde standart kalite seçilidir ve öylece kalabilir.

Son olarak Dönüştür butonuna tıklayın.

Biraz bekledikten sonra dönüştürme işlemi bitecek ve Download (İndir) butonuna tıklayarak ses dosyasını bilgisayara indirebileceksiniz.


Yayımlandı

kategorisi