YouTube Reklamsız İzleme Reklamları Engelleme Kapatma Yöntemleri

Merhabalar, bildiğiniz gibi web site ve uygulamalar yayınladığı reklamlarla ayakta durmaktadır. Fakat YouTube bazen aşırı reklam göstererek video izlemeyi bir işkenceye dönüştürüyor ve bu yazıda YouTube reklamlarını engellemek yani reklamsız video izlemek için yapabileceğiniz şeylerden söz edeceğim.

1- Eğer bilgisayarda web tarayıcısı üzerinden YouTube izliyorsanız o zaman popüler reklam engelleyici eklentilerden birini yüklemeniz yeterli olacaktır.

Örneğin Adblock Plus adlı Chrome eklentisini tavsiye ediyorum. Çünkü bazı reklam engelleyiciler sadece aşırı reklamları engelliyor ama birkaç reklama izin veriyor. Hepsinden kurtulmak için Adblock Plus eklentisini buradan yükleyebilirsiniz. Firefox için de reklam engelleme eklentileri bulunmaktadır. Ayrıca Opera gibi bazı tarayıcılar eklentisiz olarak reklam engelleme seçeneği sunuyor.


2- Güvenilir ve kaliteli bir VPN hizmeti kullanabilirsiniz. VPN servisleri sizlere reklamları otomatik olarak engelleme seçeneği sunuyor. Ayrıca anonim gezinti, spam engelleyici ve zararlı yazılımları yani virüs ve benzeri zararlıları otomatikman engelleme özellikleri bulunmaktadır.

3- YouTube Premium satın alarak YouTube reklamlarından kesin olarak kurtulabilirsiniz. Üstelik aile paketini satın alıp ailecek telefon, tablet ve bilgisayarlarda YouTube videolarını reklamsız izleyebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi