Youtube’da Adıma Video Yayınlanmış Nasıl Kaldırırım?

Merhabalar, bu yazımızda Youtube’da Adıma Video Yayınlanmış nasıl kaldırırım sorunsalını çözüme kavuşturmak için sizlere yardımcı olacağız.

Youtube sitesinde sizin isminize  video yayınlanmış ise ve bunu kaldırmak yani silmek istiyorsanız, yapmanız gerekenleri kısa ve öz bir şekilde bu sayfada anlatıyoruz.

YouTube hem topluluk kuralları hem de telif hakları konusunda çok katı kurallara sahiptir. Dolayısıyla biri sizin adınıza video yayınlamış ise hemen YouTube yetkililerine (müşteri hizmetleri, teknik destek çalışanları) durumu bildirerek en kısa sürede bu videoyu kaldırmasını sağlayabilirsiniz.

Youtube şahsıma ait video yayınlanmış ne yapmalıyım nasıl şikayet edilir?

Öncelikle bu işlem sadece bilgisayarda yapabileceğinizi söylemem gerekiyor. Telefondaki YouTube uygulamasında henüz böyle bir seçenek bulunmuyor.

Bu nedenle bilgisayarda Chrome veya hangi tarayıcısı kullanıyorsanız onu çalıştırıp ardından YouTube sitesini açarak hesabınıza giriş yapın.

Daha sonra ise adınıza yayınlanmış olan videoya tıklayarak açın.

Açılan sayfada sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın. Aşağıdaki resimde 1 numaralı okla bu simge gösterilmiştir.

Ardından açılan menüdeki Bildir seçeneğine tıklayın. Yukarıdaki fotoğrafta bu seçenek 2 numaralı ok ile gösterilmiştir. Böylece aşağıdaki resimde gördüğünüz seçeneklerden oluşan yeni bir minik pencere açılacak.

Burada 3 numaralı ok ile gösterilen Haklarımı ihlal ediyor seçeneğini işaretleyin.

Ardından 4 numaralı ok ile gösterilen açılır menüye tıklayın ve açılan menüden Telif hakkımı ihlal ediyor seçeneğini seçin.

Son olarak 5 numaralı ok ile gösterilen İLERİ butonuna tıklayın.

Böylece gerekli bildirimi YouTube yetkililerine iletmiş oldunuz.

En kısa sürede bildiriminiz incelenecek ve haklı görüldüğünüz takdirde adınıza yayınlanan video derhal kaldırılacak yani silinecektir.


Yayımlandı

kategorisi